Szemenkénti elválasztás | Vetőanyagtartály | Csoroszlyák

A precíz szemenkénti elválasztás – A Precea vetéstechnika szíve

Szemenkénti elválasztás a SmartControl révén – a pontos kijuttatásért 
A magadagoló nyomókamrában uralkodó túlnyomás révén a magok a forgó vetőtárcsa furataihoz nyomódnak, és a tárcsa magával szállítja azokat. A további forgás során az odanyomódott magok áthaladnak a 3 maglesodrón, melyek megbízhatóan elvégzik a maglesodrást, és ezáltal a magok adagolását a furaton keresztül. A duplavetések hatékony megelőzése. A járművezető tehermentesítése céljából a maglesodró beállítása automatikusan történik a SmartControl segítségével.

Előnyei: 

  • A vezető tehermentesíthető, mivel a SmartControl elvégzi a 3 maglesodró beállítását. 
  • Növelhető a hozam, mivel megelőzhetők a duplavetések és a hiányok. 
  • Idő takarítható meg, mivel nincs szükség kézi beállításra.


ElectricDrive – a túlnyomásos adagoló elektromos hajtása 
Az ElectricDrive elektromos hajtás esetében minden túlnyomásos adagoló külön villanymotorral van meghajtva. A kívánt vetőmagmennyiség így nagyon kényelmesen beállítható a terminálon keresztül. Ezen kívül vetőkocsinként egy aktiváló gomb biztosítja a vetőtárcsa ellenőrzését.


Főbb jellemzők 
A szemenkénti elválasztó egység átgondolt felépítésének köszönhetően a vetőtárcsa és a magadagoló nyomókamra fix módon van egymással összekapcsolva. 

Ez a felépítés rendkívüli előnyökkel bír: 

  • Tekintettel arra, hogy a forgáshoz csak kis nyomaték szükséges, a működtetés kizárólag a traktor elektronikájáról is történhet. 
  • A vetőtárcsa egyébként kopásra nagyon hajlamos tömítése nem terhelődik.

„Mivel a nyomókamra együtt forog a perforált tárcsával, elkerülhető a nyomókamra tömítésének terhelés általi kopása.” 
(„profi” – Precea 4500-2CC Super gyakorlati teszt · 2019.10.)


Az adagolt vetőmagok precíz kijuttatása
Amint az adagolt mag eléri a magvezető csövet, a rászorító nyomás megszakad, és a mag – a vetésérzékelő mellett – a magvezető csőbe lövődik, majd így a talajba kerül.


Vetésérzékelő infravörös érzékelővel – megbízható megfigyelés magonként
A Precea szívverését – az adagolt vetőmagok kijuttatását – a vetésérzékelő infravörös érzékelője regisztrálja, és jelként továbbítja az AmaTron 4 felé. Itt kerül pl. az intelligens SmartControl maglesodró-beállításhoz feldolgozásra.


https://www.youtube.com/watch?v=t51LYqTuem4 


További nformáció + Kevesebb információ -

Vetőtárcsák – teljes körű rugalmasság a növénykultúrák széles választékához

Egy gép – 5 növénykultúra. Legyen szó kukoricáról, napraforgóról, repcéről, cukorrépáról vagy szemes cirokról – a Precea-TCC pontosan és megbízhatóan adagol minden egyes magot

A mezőgazdaságban egyre összetettebb vetésforgókat alkalmaznak. Gyakran van szükség a talajviszonyokhoz, a korábbi növénykultúrák tényleges tápanyagfogyasztásához vagy -felszabadításához, a vetőmagok életképességéhez, az időjárási és éghajlati változásokhoz, a táplálkozási trendekhez és a piaci lehetőségekhez igazodni, akár rövid időn belül is. Egy dolog viszont állandó: a Precea precíz magelosztása a különböző, szemenként vetett növénykultúrák széles választékához.

Ugyanis a Precea-TCC vetőmagelosztása szerszámok nélkül és nagyon rövid időn belül módosítható a különböző vetőtárcsákkal.

A Precea sokoldalúsága lehetővé teszi a különböző növénykultúrák vetőmagjainak azonos és különböző periódusokban történő vetését. Ez csökkenti az abszolút üresjárati időket az év folyamán, így növelve a Precea és más erőforrások hatékonyságát.

A vállalkozók rugalmasan reagálhatnak az ügyfelek igényeire, és széles portfóliót kínálhatnak a szemenkénti vetéshez – legyen szó bármilyen vetőmagról vagy tábláról.

A vetőtárcsák a különböző üzemi körülményekhez vagy vetőmagjellemzőkhöz, például különböző ezermagtömegekhez és munkasebességekhez igazodnak.

Előnyei: 

  • Maximális rugalmasság a növénykultúrák széles skálájához. 
  • Nagyobb gépkihasználás a különböző vetési időszakok használata révén. 
  • A vetőtárcsák egyszerű cseréje.


További nformáció + Kevesebb információ -

Vetőanyagtartály a vetőegységen, 6 m-es munkaszélességű Precea-TCC géphez

Rugalmas munkavégzés időpazarlás nélkül – egyszerű feltöltés, gyors ürítés
A vetőegységekre szerelt, egyenként 70 literes vetőmagtartályokkal ellátott változatba a vetőmag kényelmesen, zsákkal tölthető be, mivel a tartályfedelek egy kézzel nyithatók. Opcionálisan töltési segítség is elérhető, mellyel a vetőmag biztosan a tartályba juttatható, és ezen kívül megkönnyíti a feltöltést is. Az alapfelszerelésként beszerelt kiürülésérzékelő a terminálon keresztül időben jelzi a töltöttségi szintet.

Ezenkívül kiegészítő mikrogranulátum-szórók (17 literes tartálytérfogat) is felszerelhetők (lásd a 19. oldalt), így a Precea 6000-TCC a kisebb a struktúrákhoz is rugalmasan használható.

A magelosztó lemezek cseréje, valamint a vetőmagtartályok visszamaradó mennyiségek feltöltése és leürítése egyszerű és bárhol elvégezhető – manuálisan és rövid idő alatt. A vetőmagtartály megteltével a csoroszlyarendszer összecsukható, így gyorsan és egyszerűen továbbléphet a következő szántóföldre. Ideális megoldás a különböző kultúrákat termesztő gazdaságok vagy a széles körű ügyféligényeket kielégítő vállalkozók számára. 

Előnyei:

  • A vetőmagok gyors váltása.
  • Opcionális kiegészítő mikrogranulátum-szóró.

Precea 6000-TCC az egyes vetőegységekre szerelt vetőmagtartályokkal és központi műtrágyatartállyal


További nformáció + Kevesebb információ -

Központi vetőmagtartály Central Seed Supply rendszerrel a 6, 9 és 12 m munkaszélességű Precea-TCC géphez

A BigBag-zsákoktól az adagolt magokig 
A rövid vetési időszakot optimálisan ki kell használni az egyenletes növénykeléshez. Ehhez pedig egy nagy teljesítményű gépre van szükség: a Precea-TCC tiszta erejére központi vetőmagtartállyal, több tucat hektárra és hosszú munkaidőkhöz; ideális a nagy gazdaságok és vállalkozók számára. 

Előnyei: 

  • A nagy (850 vagy 2000 literes) vetőmagtartály révén csökken a feltöltési idő és az állásidő. 
  • A tartályból a magelosztó nyomókamrába történő önszabályozó vetőmagszállítás egyszerűsíti a kezelést.

Érzékelőegység a középső vetőmagtartály alatt
Felszedőegység a vetőegység felett








Central Seed Supply – vetőmag, amikor csak szükség van rá
A vetőmagot a központi tartályból levegőáramlás szállítja az érzékelőegységen keresztül az egyes vetőegységek feletti felszedőegységekbe. A felszedőegységek gyakorlatilag a vetőmag átmeneti tárolótartályaként működnek. A vezérlés önszabályozó: Ha a tartály annyira megtelt, hogy a belső zöld rácsot teljesen beborítja a vetőmag, akkor a légáramlás teljesen lecsökken – a központi tartályból nem jut több vetőmag a vetőegységek felé. Ha a tárolótartály kiürül az vetőház-nyomókamrába süllyedő vetőmag miatt, légáramlás újraindul. A Central Seed Supply rendszer révén a vetőegység elektronikus vezérlés nélkül kap vetőmagot.

1. Az érzékelőegység ábrája vetőmagszállítás közben, levegőáramlással
2. A felszedőegység ábrája feltöltött vetőmagkamrával
3. A túlnyomásos magelosztó kamra ábrája


CENTRAL SEED SUPPLY ANIMÁCIÓ: 
https://youtu.be/j_1cCc3zVWU?feature=shared

További nformáció + Kevesebb információ -

A PreTeC mulcsvető csoroszlya – a precíziós csoroszlya minden talajhoz

Maximális rugalmasság a legnagyobb területteljesítményeknél is
Legyen szó szántás utáni vetésről vagy mulcsvetésről, a PreTeC mulcsvető csoroszlya kiválóan alkalmas a szemenkénti vetéshez. Profitáljon Ön is az első osztályú és állandó lehelyezési pontosságból, és növelje ezzel hozamait. A magas szintű pontosságnak köszönhetően, különösen a magas, akár 15 km/h munkasebességek esetén is, a Precea maximális területteljesítményeket tesz lehetővé.

Előnyei: 

  • Kimagasló kezelési kényelem 
  • Az átszerelési idők minimalizálása 
  • Idő megtakarítása a rendszeres karbantartásnál


Egyenletes kelés
A mulcsvető csoroszlya (120 kg saját tömeg) egy hidraulikus munkahengeren keresztül akár 350 kg-os csoroszlyanyomás alá is helyezhető. Ez nyugodt járást és egyenletes kelést biztosít a legkeményebb feltételek esetén is. A teljes mulcsvető csoroszlyát 2 nagy támasztógörgő vezeti biztonságosan. A talaj megnyitása egy magárok formázóval ellátott kéttárcsás egységgel történik. Miután a magnyomó kerék a talajban rögzítette a vetőmagot, a V-elrendezésű tömörítőkerekek elvégzik a barázda bezárását.

A PreTeC mulcsvető csoroszlya egyszerre biztosít maximális pontosságot és kiemelkedő teljesítményt.

1. FerTeC twin kéttárcsás csoroszlya
2. Támasztógörgők
3. Magnyomókerék
4. „V” elrendezésű tömörítőkerekek

A kelésre a DLG kizárólag „nagyon jó” minősítést adott.

További nformáció + Kevesebb információ -

Hidraulikus csoroszlyanyomás-beállítás

A csoroszlyanyomás a hidraulikus állítással még könnyebben és kényelmesebben állítható. A csoroszlyanyomás 350 kg-ig állítható menet közben a kezelőterminálról. A SmartForce automatikus csoroszlyanyomás-szabályozás arról is gondoskodik, hogy minden csoroszlya automatikusan igazodjon a különböző talajviszonyokhoz.

Előnyei: 

  • Nagyobb hozamok és magasabb vetési minőség megbízható magadagolással. 
  • Nagyobb beállítási kényelem a szerszám nélküli kezelésnek köszönhetően. 
  • Nagyobb rugalmasság az univerzális csoroszlya sokféle kiviteli változatának köszönhetően.

Illusztráció: A munkahengerrel egyszerűen, hidraulikus módon állítható a csoroszlyanyomás.

További nformáció + Kevesebb információ -

Maximálisan kényelmes kezelés

A csoroszlya jó hozzáférhetősége magas szintű kezelési kényelmet garantál. A számos beállítási lehetőség révén minden követelményhez hozzáigazítható.

1. Vetési mélység
2. Tömörítőkerék nyomása
3. Tömörítőkerék nyitási szöge


„A skálák nem matricásak, hanem azokat közvetlenül az alkatrészbe vágták be – nagyon szép.” 
(„profi” – Precea 4500-2CC Super gyakorlati teszt · 2019.10.)

Illusztráció: Manuális beállítás a csoroszlyánál

További nformáció + Kevesebb információ -

SmartForce automatikus csoroszlyanyomás-szabályozás

Azonos vetési mélység minden talajnál

A hiánytalan, egységes növényállomány a fény-, víz-, szén-dioxid- és tápanyagellátás optimalizálása révén lehetővé teszi az egyes növények egyenletes fejlődését. Ennek alapja a vetőmag egyenletes elhelyezése a megfelelő mélységben – még heterogén, változó szilárdságú vagy tömörségű talajokon is. A Precea TCC SmartForce felszereltségi opciójával ez nem lehet probléma, így használatával kihasználható a növénykultúrák maximális hozampotenciálja.

„A SmartForce egyenletes vetési mélységet biztosít, ami jobb kelést eredményez” 
(Stefan Kerkering bérvállalkozó · 2021.05.)


Stefan Kerkering gyakorlati tapasztalata. https://ama.zone/fhkxlml

További nformáció + Kevesebb információ -

Különböző talajviszonyok mellett is következetesen jó eredmény a SmartForce segítségével

Az egyenletes vetési mélység és a vetőmag optimális tömörítése egyidejű biztosítása sikeres kelést garantál, és megalapozza a jó termést.

Emellett a változó talajokon vagy egyenetlen visszatömörítés esetén az egyenletes vetési mélység fenntartása komoly kihívást jelent a technika és a felhasználó számára.


Hidraulikus csoroszlyanyomás-állítás automatika nélkül, egyenetlen vetési mélységgel | 1) 30 bar
A hidraulikus csoroszlyanyomás-állítás továbbfejlesztéseként ezért az AMAZONE a SmartForce automatikus csoroszlyanyomás-szabályozást kínálja.

E rendszernek sajátossága, hogy a vezető nem a csoroszlyanyomást, hanem a kívánt felfekvési erőt állítja be a terminálon. A szántóföldön ezt a felfekvő erőt mérőcsapok ellenőrzik. Ha a változó talajviszonyok miatt a PreTeC csoroszlyán az előre meghatározott felfekvési erőtől való eltérés észlelhető,

Automatikusan állított hidraulikus csoroszlyanyomás és állandó vetési mélység | 1) 30 bar 2) 50 bar

a SmartForce hidraulikus rendszer újra beállítja a csoroszlyanyomást. A megfelelő felfekvési erő pontosan alkalmazásra kerül.

Ily módon a csoroszlyanyomás menet közben alkalmazkodik a különböző talajviszonyokhoz – így bármilyen talajviszony esetén megbízhatóan fenntartható az egyenletes vetési mélység. Ez tehermentesíti a gépkezelőt, és egyenletes kelést eredményez.

Előnyei: 

  • Egyenletes vetési mélység – a változó talajtömörségtől függetlenül. 
  • Az egységes növényállomány maximális hozampotenciált tesz lehetővé az egyes növények optimális fény-, víz-, szén-dioxid- és tápanyagellátása révén.


Változó talajviszonyok esetén a mérőcsavar észleli az érintkezési erő változásait. Az ISOBUS-vezérelt SmartForce rendszer ezután automatikusan leköveti ezeket az ingadozásokat. A vetési mélység minden talajviszonyok között állandó marad.





További nformáció + Kevesebb információ -

Felkeltettük érdeklődését?

Adja meg elérhetőségeit*, és jelentkezünk Önnél:
* Elérhetőségeit kizárólag az Ön által megjelölt úton való kapcsolatfelvételre használjuk.