hero-75-jahre-saetechnik

Évfordulós kampány

Az AMAZONE vetéstechnika fejlődése

Az Ön alkalmazásához tökéletesen illő vetőgépek szántás utáni, mulcs- és direktvetéshez a kombinációk világbajnokától, az AMAZONE-tól! 

Az AMAZONE 1949-ben fejlesztette ki az első D1 vetőgépet. Amikor az AMAZONE 1966-ban először dobta piacra a vibrációs boronából és D4 vetőgépből álló kombinált gépét, egy új művelési eljárást hozott létre, a sikertörténet pedig elkezdődött. A gazdák számára ez az innováció hatalmas előrelépést jelentett. Az aktív talajművelés és a vetés kombinációja ugyanis azt jelentette, hogy egyes műveleteket meg lehetett spórolni, és egyenletes kelést lehetett elérni.

A kombinációk világbajnokai vagyunk! Hiszen a magágykészítés, a visszatömörítés, a vetőmaglerakás és a vetőmagtakarás együttes használatával személyre szabott rendszereket kínálunk a gazdaságok számára a világ minden táján. Az AMAZONE termékcsaládban a mechanikus és pneumatikus függesztett és rászerelt vetőgépek mellett más modellek is megtalálhatók. Ezek közé tartozik a Cirrus vontatott kombinált vetőgép, a Primera DMC késes vetőgép és az olyan szólógépek, mint a Citan, akár 15 méteres munkaszélességgel. Egyetlen más mezőgazdaságigép-gyártó sem kínálja a szimpla és kombinált vetőgépek olyan széles választékát ügyfeleinek, mint az AMAZONE.

Uebersicht_Saetechnik_web

AMAZONE vetőgépek – egy példátlan sikertörténet

Vetőgépeink története 1949-re nyúlik vissza. Ekkor fejlesztette ki a vállalat alapítójának fia, Dipl. Ing. Heinrich Dreyer mérnök és Kademann úr az első, 2 m munkaszélességgel dolgozó D1 vetőgépet, mely az innovatív Elite-vetőkerékkel volt felszerelve a finom és a normál vetéshez. Ez a vetőgép forradalmasította a vetőmagok kivetését, mivel az akkori vetőgépekkel összehasonlítva a D1 esetében nem volt szükség a vetőkerekek állandó cseréjére.

M_nner der 1.Stunde_web

1949-től napjainkig – az AMAZONE D1 vetőgép prototípusának első gyakorlati alkalmazása Dipl. Ing. Heinrich Dreyerrel (balra) ...

Cirrus9004-2C_Fendt_d0_kw_DJI_0448_d1_230921_web

... egészen az AMAZONE vetőgépcsalád új zászlóshajójáig, a 9 m-es munkaszélességű Cirrus Grandig

1966-tól kezdődően a legendás D4 vetőgép és egy RE vibrációs borona kombinációjával aktív vetéskombináció került a piacra. A D4 annyira népszerű volt, hogy alig négy évvel később az AMAZONE már évi 4000 darabot gyártott belőle, és ezzel messze a piacvezető volt Németországban. A D4-et kezdetben csak 3 m-es változatban kínálták, később 2,5 m és 4 m közötti munkaszélességgel, sőt, a csatolókerettel akár 8 m-es munkaszélesség is elérhető volt. Az 1972-től gyártott D7-es utódmodell a világ egyik legkelendőbb vetőgépe lett.

Az RPD- tömörítő kombinált vetőgép bevezetésével az AMAZONE 1988-tól az első abroncsos tömörítőhengert kínálta a pálcás és fogazott tömörítőhengerek alternatívájaként. Az abroncsos tömörítőhenger a talaj vonalankénti visszatömörítését garantálta, mely a gumigyűrűs henger 1998-as kifejlesztése után további optimalizáláson ment keresztül.

AMAZONE RE-D4 kombinált vetőgép

AMAZONE abroncsos tömörítő vonalankénti visszatömörítéssel

A tervezőasztaltól és a logarléctől a képernyőig és a szoftverig
Az AMAZONE tervezőinek célja akkor is és most is ugyanaz maradt: olyan innovatív ötletek kidolgozása és megvalósítása, amelyek lehetővé teszik az ügyfelek számára, hogy még pontosabban, rugalmasabban és hatékonyabban dolgozzanak.


A mechanikus vetéskombinációk területén a legújabb fejlesztést a Cataya jelenti, precíz adagolórendszerével, elektromos hajtású vetőtengellyel, valamint egy beállítóközponttal az adagolórendszer gyors beállításához és kalibrálásához.

A mechanikus vetőgépek mellett 1995-től a pneumatikus vetéstechnika is megjelent a termékpalettán. Ennek alapját a forgó lazítóval, ill. abroncsos tömörítő vetőegységgel kombinált pneumatikus elülső tömörítős vetőmagtartály jelentette. Ez az Airstar Avant fronttartályos kombinált vetőgép ma is kapható modernebb kivitelben, akár 6 méteres munkaszélességgel. Ezt olyan fejlesztések követték, mint a híres Airstar AD-P pneumatikus ráépített vetőgép és a további optimalizált megoldások, amelyek a mai Centayához vezettek. A Centaya elektromos hajtású vetőmag-adagolóval rendelkezik, és opcionálisan felszerelhető TwinTeC kéttárcsás csoroszlyákkal vagy RoTeC-pro egytárcsás csoroszlyákkal.

A nagyobb teljesítményű vetéskombinációk és a passzív talajművelő gépek iránti kereslet kielégítése céljából mutatták be 2001-ben a Cirrus pneumatikus nagy területteljesítményű kombinált vetőgépet, mely passzívan működő szerszámokkal dolgozik 3 m és 6 m munkaszélesség között. E termékcsalád zászlóshajója jelenleg a nemrégiben bemutatott Cirrus Grand, amelynek munkaszélessége 9 méter.

AMAZONE hegyes orrú csoroszlya direkt-, mulcs- és hagyományos vetéshez

Dr. Heinz Dreyer újabb mérföldkövet ért el az NT direktvetőgép és a Primera DMC utódjának bemutatásával a direktvetés, a mulcsvetés és a hagyományos vetés terén a nagy területteljesítményű vetéstechnika szegmensében. A hegyes orrú csoroszlya feltalálásával immár lehetővé vált a direktvetés megmunkálatlan talajokon való elvégzése. A Primera DMC mellett a lazítófogas vetéstechnika programja az elmúlt évtizedben a Cayena és Condor vetőgépek bevezetésével bővült. A speciális vetőcsoroszlyának és az akár 15 méteres nagy munkaszélességeknek köszönhetően mindkét vetőgéppel nagy ütőerő valósítható meg a legkülönbözőbb talajokon.

Ezen termékportfólióval az AMAZONE különböző vetőgépeket és vetési eljárásokat kínál ügyfeleinek 2,5 m és 15 m közti munkaszélességhez.

Idézetek Dr. Heinz Dreyertől (* 1932 – † 2023)

Megérkezett a francia képviselőnk, és azt mondta, hogy egy új vetőgépet kell építenünk, valami teljesen újat. Így hát visszatértem a tervezőasztalhoz, és különböző vetőgépeken kezdtem el dolgozni – amíg azt nem mondta: „Ennyi volt. Megcsináltad.” Ez volt a D4 – a legendás D4. Ezután rövid időn belül évi néhány száz helyett már néhány ezer gépet gyártottunk, és hamarosan piacvezetők lettünk.

 Valószínűleg minden tervező álma, hogy olyan gépet fejlesszen ki, amely annyira jó, hogy az évek során az összes versenytárs kényszert érez arra, hogy lemásolja.

A tervezőasztaltól és a logarléctől a képernyőig és a szoftverig

Az AMAZONE tervezőinek célja akkor is és most is ugyanaz maradt: olyan innovatív ötletek kidolgozása és megvalósítása, amelyek lehetővé teszik az ügyfelek számára, hogy még pontosabban, rugalmasabban és hatékonyabban dolgozzanak.

Dr. Heinz Dreyer tervrajza a „lófejes” D4 vetőgéphez.

AMAZONE D4


Mérföldkövek az AMAZONE vetéstechnika 75 évéből!

1949:
Az első vetőgép: AMAZONE D1

1964:
Az első modern traktoros vetőgép: AMAZONE D4

1966:
Az első D4 modern kombinált vetőgép RE vibrációs boronával

1972:
a sikeres függesztett vetőgép
AMAZONE D7

1975:
AMAZONE NT direktvetőgép a No Till rendszerhez

1978:
Első KG forgó lazító fogásra álló fogakkal

1980:
Az első AMAZONE tárcsás csoroszlya

1985:
KE forgóborona

1987:
A Primera DMC direktvetőgép a direkt-, mulcs- és hagyományos vetéshez

1988:
AD ráépített mechanikus vetőgép

1988:
RPD DrillStar abroncsos tömörítő kombinált vetőgép

1993:
Fronttartályos kombinált vetőgép
Airstar Avant

1993:
Az RP-AD DrillStar kombinált abroncsos tömörítő és ráépített vetőgép

1995:
Pneumatikus vetőgép
Airstar AD-P

1998:
Az Airstar XACT pneumatikus ráépített vetőgép

1999:
D9 függesztett mechanikus vetőgép

2003:
Cirrus vontatott kombinált vetőgép

2005:
Citan nagy területteljesítményű univerzális vetőgép 15 m-es munkaszélességig

2009:
Condor késescsoroszlyás vetőgép 15 m-es munkaszélességig

2009:
Cayena késescsoroszlyás vetőgép

2016:
Cataya mechanikus kombinált vetőgép

2016:
Centaya pneumatikus ráépített vetőgép

2018:
CombiDisc függesztett rövidtárcsa Centaya ráépített vetőgéppel

2023:
Cirrus Grand vontatott kombinált vetőgép 9 m-es munkaszélességgel

Rugalmasabb – víztakarékosabb – pontosabb

A vetőgép kulcsszerepet játszik a mezőgazdasági üzemek valamennyi szántóföld-művelési eljárásában. A tökéletes vetés a maximális terméshozam alapja.

A Cirrus vontatott kombinált vetőgép a legmodernebb vetési módszerek mintapéldája, és egyaránt megmutatja erősségeit a szántás utáni és mulcsos vetésnél, illetve a víztakarékos Minimum Till vetésnél sávosan vagy magágy-előkészítés nélkül. A Cirrus emellett tökéletesen alkalmas akár 3 különböző vetőmagtípus akár 3 kijuttatási ponttal történő kijuttatására is a Triple Shoot módszerrel. A Cirrus lehetőséget kínál arra is, hogy a vetőmag helyett például a műtrágyát is különböző pontokon, egyetlen menetben juttassa ki. Ezenkívül az egyes termékek vetőmagmennyisége a kijuttatási térképek segítségével testre szabható az egyes szakaszokhoz.

cirrus-behaelter

Győződjön meg róla saját szemével!

Az összes eljárás áttekintése

Single-Shoot

  • A vetőcsoroszlyával
  • A növények növekedésének támogatása a kezdeti szakaszban
  • A műtrágya nem mosódik ki és nem párolog el

Double-Shoot

  • A vetőcsoroszlyával és műtrágyacsoroszlyával vagy GreenDrill-lel, pl. ütközőtányérral
  • A mély depóműtrágyázás meghosszabbítja a műtrágya elérhetőségét
  • A műtrágya a sorok között helyezhető le
  • Jobb gyökérfejlődés a starter műtrágyázásnak hála

Triple-Shoot

  • A vetőcsoroszlyával és műtrágyacsoroszlyával és GreenDrill-lel, pl. ütközőtányérral
  • A talajfelületen elvetett kísérő növények gátolják a gyomok megjelenését

A Cirrus segítségével számos talajművelési módszer egyszerűen megvalósítható

Csak vetőmag

Single Shoot:
vetőmag vetése műtrágyával egy mélységben


Single Shoot:
2-féle vetőmag vetése egy mélységben


Double Shoot:
vetőmag vetése műtrágyával, különböző mélységekben

Double Shoot:
2-féle vetőmag vetése különböző mélységekben

Double Shoot:
2-féle vetőmag vetése különböző mélységekben a GreenDrill segítségével

Kombinált Single és Double Shoot:
vetőmag és műtrágya kombinált vetése 2 különböző mélységben

Triple Shoot:
2-féle vetőmag vetése műtrágyával, különböző mélységekben

Triple Shoot:
3-féle különböző vetőmag vetése különböző mélységekben

Kettős vetés:
A vetési mélység változtatásával – egy csoroszlyával mélyebben / egy csoroszlyával sekélyebben – 2 különböző vetőmag különböző mélységekbe kerül lerakásra

AmaTron 4 ISOBUS kezelőterminál – olyan kényelmesen kezelhető és intuitív, mint a táblagépe

A 8 colos és tükröződésmentes színes kijelzőnek köszönhetően egyszerű a leolvasás, és könnyen bevihetők az adatok. Az AmaTron 4 ISOBUS kezelőterminál univerzálisan használható az AMAZONE és más gyártók ISOBUS gépeivel.

Felkeltettük érdeklődését?

Adja meg elérhetőségeit*, és jelentkezünk Önnél:
* Elérhetőségeit kizárólag az Ön által megjelölt úton való kapcsolatfelvételre használjuk.

Mechanikus vetéstechnika - előzetes

Vetéstechnika

Az AMAZONE hét évtizedes tapasztalattal rendelkezik a szántás utáni, a mulcs- és a direktvetéshez használt vetéstechnika területén, és több, mint öt évtizedes tapasztalattal az aktív kombinált vetőgépek területén. A program ma a mechanikus és pneumatikus...

Cataya-3000-Super_Fendt_d0_kw_2778_d1_161027

Die perfekte Aussaat als Grundlage für höchste Erträge

Der professionelle Pflanzenbau steht vor immer größeren Herausforderungen: Die neue Düngeverordnung, der Wegfall von einzelnen Pflanzenschutzmitteln auf der einen Seite sowie zunehmende Resistenzen auf der anderen Seite. Aber auch die zunehmenden...