Az AMAZONE online médiadatbázisában található képek felhasználási feltételei

Érvényességi kör: Az AMAZONE online képadatbázisából (https://downloadcenter.amazone.de/hu/media) származó képek (nem videók), amennyiben a letöltéshez nem szükséges felhasználói fiók (bejelentkezés).

Az AMAZONE képadatbázisában letöltésre kínált képek ingyenesen felhasználhatók online és nyomtatott kiadványokban. A használati engedélyt megadottnak kell tekinteni, és azt nem kell külön kifejezetten az AMAZONE-tól kérni, amennyiben a következő feltételek teljesülnek/érvényesek.  

A használat nem kapcsolódhat össze olyan témakörökkel, mint a politika, vallás vagy erotika.

A képek, valamint a főként ezekből álló termékek (pl. poszterek, fotóalbumok, képadatbázisba való felvétel stb.) értékesítéséhez az AMAZONE hozzájárulása szükséges.

A licenc átruházása – például a közösségi média platformokon való felhasználás céljából – az AMAZONE hozzájárulását igényli, amennyiben a felhasználó nem az AMAZONEN-WERKE forgalmazási partnere.

A használatra sem területi, sem időbeli korlátozás nem vonatkozik. Az AMAZONE fenntartja a jogot, hogy megtagadja a használatot, amennyiben a fent említett feltételeket nem tartják be.

A képanyag felhasználása kereskedelmi célokra (termékhez kapcsolódó tevékenységek, rendezvények, tananyagok stb.) is megengedett – akár szövegekkel, grafikákkal vagy más képekkel kiegészítve is.

A kép forrásaként a következő adatok megadhatók: „AMAZONEN-WERKE H. DREYER SE & Co. KG”, „AMAZONEN-WERKE” vagy „AMAZONE” – a mezőgazdasági gépek területén történő képfelhasználás kontextusától függően elegendő a rövidebb forrásmegjelölés. Az AMAZONEN-WERKE értékesítési partnerei mentesülnek a forrásmegjelölés alól – más szervezetek/személyek kérésre szintén megkaphatják ezt a mentességet.

A példányok megküldése nem szükséges, amennyiben előzetesen ettől eltérően nem állapodtak meg. Kiadványok esetében célszerű a dokumentumból egy megfelelő kivonatot fájlban vagy PDF-formátumban mellékelni – online publikációk esetén pedig a weboldalra mutató linket.

Használati kérelmek esetén kérjük, adja meg a letöltött képfájl nevét, hogy pontosan azonosítani tudjuk azt.

 

Licencadó és kapcsolattartó használati kérelmek kapcsán:

AMAZONEN-WERKE H. DREYER SE & Co. KG
Marketing
amazone@amazone.de
49202 Hasbergen