Tárcsás csoroszlya és előhántoló
Befordító lemezek:Az előhántóhoz képest olcsóbb alternatíva a tarlómaradványok leforgatásához. Alapkivitelben hátsó kitámasztással.
Szárterelő lemezek
A szárterelő lemez az előhántóval együtt alkalmazva megakadályozza a szármaradványok (különösen a kukoricaszár) ekeszárra tekeredését.
Késes ekenád
A késes ekenád a tárcsás csoroszlya alternatíváját jelenti, mely elsősorban nehéz, köves talajokon gondoskodik a tiszta barázdafalról, és csökkenti az ekefej kopását.
Tárcsás csoroszlyák - a tiszta szántáshoz
1. 500 mm-es csipkézett tárcsás csoroszlya
2.600 mm-es csipkézett tárcsás csoroszlya
3.500 mm-es sima tárcsás csoroszlya
A tiszta szántáshoz fontos a tárcsás csoroszlya. A tárcsás csoroszlya pontos vágásával teljes aláforgatás és komplett szármaradvány bedolgozás, valamint tiszta barázdaképzés érhető el.
A csipkés tárcsás vagy a sima csoroszlyák 500 mm vagy 600 mm átmérővel érhetők el. A csoroszlyák mélysége fogazott tárcsákkal nagyon finoman állítható. A hidraulikus túlterhelés elleni védelemmel rendelkező ekék alternatív megoldásként rugózott tárcsás csoroszlyákkal is rendelhetők.
Ezek több helyet biztosítanak a csoroszlya és az előhántók között. A tárcsás csoroszlya ezen kívül az ekefejtől függetlenül képes kikerülni az akadályokat.
Előnyei:
- A nyírócsapos túlterhelés elleni biztosítású ekéknél a rendszer ezenkívül menetirányban állítható, ami különösen nagy szabad helyet biztosít az ekefej és a csoroszlya között.
Előhántó
Az előhántó alkalmazása eltömődés-mentes szántást garantál még a legnehezebb körülmények között is. A következő előhántók érhetőek el:
1. M0 előhántó
2. G1 előhántó
3. M3 előhántó
M0 előhántó
Az M0 előhántó sokoldalúan használható a gyeptöréstől a nagy mennyiségű tarlómaradvány bedolgozásáig, főként kukoricaszár esetén.
G1 előhántó
A G1 előhántó elsősorban nehéz és tapadós talajoknál, valamint gyepterületek feltörésekor gondoskodik eltömődéstől mentes szántásról.
M3 előhántó
Optimális eredmény nagy mennyiségű tarlómaradvány (különösen kukoricaszár) esetén, csak 105 vagy 115 cm-es ekefejtávolság esetén ajánljuk. Hidraulikus túlterhelés elleni védelemmel ellátott ekékhez nem áll rendelkezésre.
- Teljesen állítható változatban is kapható (munkamélység, fokozatmentesen állítható talajfogás és három fokozatú beforgatási szögállítás), az M0 és G1 előhántókhoz opcionálisan, míg az M3 előhántóhoz alapfelszereltségként kapható.