Cirrus vetéstechnika
Vetés határok nélkül – MultiBin és MultiMap
A Cirrus vontatott kombinált vetőgép egy pneumatikus vetőgép, amely kimagasló minőségű és pontosságú munkát végez a szántás utáni vetés és a mulcsvetés terén. 3 – 6 méteres munkaszélességével és 3000 – 4000 literes tartálytérfogatával a Cirrus egy igazán hatékony eszköz. Rugalmas alkalmazhatóságával és különböző szállítópálya-kialakításaival a Cirrus sorozatban a kompakt kombinált vetőgépektől a nagy területteljesítményű vetőgépekig minden feladathoz megtalálható az optimális megoldás.
MultiBin – Cirrus többtartályos rendszer
Az egynél több közeg kijuttatása a vetéskor már nem ritkaság. Több tartály használatával nemcsak vetőmagot, hanem műtrágyát, kísérő vetőmagot vagy felülvetett vetőmagot is kijuttathat egyszerre a menet során. A Cirrus-CC vontatott kombinált vetőgép például a GreenDrill univerzális ráépített vetőgéppel együtt akár három különböző kultúra egyidejű és egymástól független kijuttatását teszi lehetővé a különböző mélységekbe. A vetőmagok és a műtrágya így rugalmasan kombinálhatók.
A gyakorlati előnyök a következők:
- Megtakarítás a munkamenetek terén
- A műtrágya hatékonyságának növelése a vetőmaggal történő starter- és depóműtrágyázás révén
- Különböző méretű vetőmagok pontos adagolása és elhelyezése
- A felülvetés beépítése a növénykultúrába
- A biológiai sokféleség megőrzése és előmozdítása
Többféle vetőmag rugalmas kijuttatása
MultiMap – részterület-specifikus kijuttatás minden közeghez
Mivel a talajviszonyok, a vízellátás és így a hozampotenciál is nagymértékben változhat egy szántóterületen belül, érdemes mind a vetőmagok, mind a műtrágyák mennyiségét ezekhez a feltételekhez igazítani. A MultiMap lehetővé teszi, hogy az egyes közegeket egymástól függetlenül, alkalmazási térképeken keresztül vezérelje, és így részterület-specifikusan juttassa ki.
A részterület-specifikus vetés és műtrágyázás mellett a talajminőségtől függően a talajnyomás is szabályozható az alkalmazási térképek alapján. A változó talajviszonyok így kiegyenlítődnek, és egyenletes vetőmaglerakás érhető el.
A TwinTeC+ csoroszlyanyomás rendszere
A gyakorlati előnyök a következők:
- A vetőmag- és műtrágyamennyiség, valamint a csoroszlyanyomás egyes részterületekhez való igazítása
- A hatékonyság növelése és a természetes hozampotenciálok kiaknázása
- A felhasznált anyagok környezetkímélő és hatékony alkalmazása
- Akár négy alkalmazási térkép egyidejű feldolgozása
A talajkülönbségek részterület-specifikus kezelése