News

myAmazone- screen

Megújult a myAMAZONE: Nagyobb áttekinthetőség. Nagyobb sebesség. Több szolgáltatás.

Az AMAZONE új szintre emeli nemzetközi online szolgáltatásait 

A myAMAZONE ügyfélportál központi tartalmakkal és digitális szolgáltatásokkal támogatja az AMAZONE-gépek felhasználóit világszerte. Az optimalizált felhasználói felület, az áttekinthető kialakítás és a kiegészítő funkciók lehetővé teszik a mindennapi munkavégzés során az üzemeltetési szempontból fontos információk gyors és célzott elérését. 

Gyors keresés – hatékony munka 

Az új myAMAZONE letisztult felhasználói felülettel rendelkezik, amely egy helyen egyesíti a szervizinformációkat, a gépadatokat és a jótállási szolgáltatásokat – intuitív kezelhetőséggel és a legmodernebb technológiával. A teljesen újragondolt navigáció révén a portál kezelése rendkívül intuitív. Az új fejlesztésű keresőfunkció lehetővé teszi a használati utasítások, alkatrészlisták és Smart Learning videók célzott és közvetlen elérését. 

Több mint 20 nyelven használható világszerte 

A myAMAZONE alkalmazást világszerte használják, ezért folyamatosan fejlesztjük annak nemzetközi elérését. Az ügyfélportál már több mint 20 nyelven érhető el, így kényelmesen használható az Ön nyelvén is. 

Gépregisztráció hozzáadott értékkel 

Az egyik legfontosabb előny a gépek egyedi regisztrációja. A felhasználók 2 év gyártói garanciát, kiválasztott műtrágyaszórókra vonatkozó átrozsdásodási garanciát, valamint további 2 év garanciát kapnak az AmaSwitch plus termékekre. Ezenfelül digitális hozzáférést kínálunk a pótalkatrész-listákhoz, a használati utasításokhoz, illetve a képzéshez és használathoz szükséges Smart Learning videókhoz, valamint automatikusan összekötjük az illetékes AMAZONE értékesítési partnerrel. Így egy személyre szabott szolgáltatási környezet jön létre, amely a gép teljes élettartama alatt támogatást nyújt Önnek. 

Az ügyfélszolgálat szerves részét képező digitális szolgáltatások 

Az új verzió kiadása jól jelzi, hogy az AMAZONE tisztában van a digitális szolgáltatások egyre növekvő jelentőségével. A platformot folyamatosan fejlesztjük, és a jövőben intelligens szolgáltatásokkal is kibővítjük majd. A cél az, hogy a gazdák mindennapi munkáját érezhetően megkönnyítsük, és hosszú távon leegyszerűsítsük a szervizfolyamatokat. 

Az új myAMAZONE már elérhető online a my.amazone.net weboldalon.

 

myAmazone- screen
További információk: Az új myAMAZONE a még hatékonyabb mindennapi munkavégzésért.

 

További nformáció + Kevesebb információ -

DLG-ImageBarometer 2025/2026: 2. helyen az AMAZONE

Új csúcsteljesítmény a vezető mezőgazdasági gépgyártók között

dlg-image-barometer_03-2026_300x400_mit_Punkten_de

A DLG ImageBarometer-ről
A Német Mezőgazdasági Társaság (DLG) az évente megrendezett ImageBarometer felmérés segítségével méri fel, hogy a vezető mezőgazdasági termelők hogyan értékelik a különböző vállalatok márkaerejét a mezőgazdasági ágazatban, és hogyan értékelik olyan tényezőket, mint az ismertség, a hasznosság, a preferencia és az imázs. A DLG adatai szerint ebben az évben összesen 674 személy vett részt a felmérésben.

Az AMAZONE a legfrissebb DLG ImageBarometer 2025/2026 felmérésben kiváló eredményt ért el, hiszen először került a 2. helyre. A javuló értékelés jól mutatja a márka magas elfogadottságát és egyre erősebb meghonosodását a mezőgazdasági gyakorlatban.

Az AMAZONE már évek óta az egyik legsikeresebb mezőgazdasági gépgyártóként szerepel ebben a rangos felmérésben. Családi vállalkozásként különös hangsúlyt fektetünk a hosszú távú fejlesztésekre, valamint arra, hogy a mezőgazdasági gépeket a különböző méretű mezőgazdasági üzemekkel és vállalkozásokkal partnerségben gondoljuk át és fejlesszük. Célunk, hogy mindig modern és jövőorientált megoldásokat kínáljunk, amelyek különböző üzemi struktúrákban is gazdaságosan és megbízhatóan alkalmazhatók. Technológiai koncepcióink és digitális megoldásaink folyamatos fejlesztése vállalatunk irányvonalának meghatározó eleme, amelyet gyakorlati kutatásokkal és az új eljárások szisztematikus tesztelésével valósítunk meg. Az AMAZONE csapatának minden tagja örül ennek a nagyszerű sikernek. Külön köszönet illeti minden ügyfelünket és partnerünket a belénk vetett bizalomért. A márka újbóli megerősödése mindannyiunkat arra ösztönöz, hogy talajművelő gépeket a pontosság, a hatékonyság és a fenntarthatóság tekintetében folyamatosan továbbfejlesszük. A gyakorlatból származó visszajelzések ezért továbbra is fontos motivációt jelentenek számunkra.

Az AMAZONE minden mezőgazdasági vállalkozást meghív a 10. AMATECHNICA vállalati kiállításra, amelyre 2026. május 21-én kerül sor a Hasbergen-Gaste-i főüzemben. A rendezvény keretén belül az Agritechnica díjazott újdonságainkat is bemutatjuk élőben, alkalmazás közben – ideális alkalom arra, hogy közvetlenül megismerkedjen a legújabb fejlesztésekkel és a folyamatban lévő gyakorlati kísérletekkel.

További nformáció + Kevesebb információ -
CatrosPLUS7003-2_pro_d0_jk_P4260005_d1_240801

Hatékony hígtrágya-kijuttatás a Catros pro rövidtárcsával

Új: Gyárilag felszerelt hígtrágya-kijuttató

Az AMAZONE a Catros rövidtárcsa „pro” csomagjával integrált megoldást kínál a szerves tápanyagok, például a hígtrágya vagy a fermentált anyagok optimális kijuttatásához a talajművelés során. A Catros pro modell mostantól gyárilag Vogelsang hígtrágya-kijuttatóval felszerelve kerül forgalomba. Így a berendezés optimálisan megfelel a modern, hatékony hígtrágya-bedolgozás követelményeinek. 

Az új rendszer központi eleme a Vogelsang SynCult DosiMat DMX hígtrágya-kijuttató. Ez a modell akár 10 000 l/perc kijuttatási mennyiségével és az átfolyási mennyiségtől független, állandóan magas elosztási pontosságával tűnik ki. A kijuttató és az összes tömlő az első tárcsasorig közvetlenül az AMAZONE gyárában kerül beszerelésre. Ez egy teljesen integrált és használatra kész teljes megoldást biztosít optimálisan elvezetett tömlőkkel. 

A hígtrágya kijuttatása a talaj közelében, nagy pontossággal történik az első tárcsasor mögött. Ez megnyitja a talajt, így a trágyacsík közvetlenül a megnyitott résbe kerül. Ezután a második tárcsasor zárja a talajt. Ez az eljárás különösen alacsony veszteségű kijuttatást biztosít, minimális ammónia-kibocsátással és optimális tápanyag-felhasználással. 

A talaj előkészítését egy 510 mm-es, durván fogazott tárcsa végzi, amely 5–14 cm-es munkamélységet tesz lehetővé. Az egyenként felfüggesztett tárcsáknak köszönhetően a Catros pro optimálisan alkalmazkodik a talaj kontúrjához, és egyúttal maximális áteresztőképességet biztosít – még nagy mennyiségű szerves anyag esetén is. 

A Catros pro kiválóan felkészült a hígtrágya-kijuttatás megpróbáltató feladatára: a karbantartást nem igénylő, speciálisan tömített tárcsacsapágyak és a kiváló minőségű porfestés megbízhatóan védik a gépet a korróziótól, és hosszú élettartamot biztosítanak a teljes használati idő alatt. Opcionálisan központi kenőrendszer is elérhető, amely meghatározott időközönként automatikusan elvégzi a csuklópontok és a hígtrágya-kijuttató kenését. Ez jelentősen csökkenti a karbantartási igényt, és növeli a napi teljesítményt. 

Az innovatív Smart Frame rendszernek köszönhetően a Catros pro különösen kényelmesen kezelhető. Lehetővé teszi a munkamélység teljesen hidraulikus beállítását közvetlenül a fülkéből, anélkül, hogy a vázat a felső függesztőkar segítségével újra be kellene igazítani. Így a vezető bármikor rugalmasan reagálhat a változó talajviszonyokra. Ugyanakkor a tárcsatartók elforgatásával mélyebb munkavégzés esetén automatikusan megnő a gép áteresztőképessége. Ez kompakt kialakítást és egyúttal magas üzembiztonságot tesz lehetővé – még szerves anyagokban gazdag vagy nehéz, nedves talajviszonyok között is. 

Az SW 600 pro csőpálcás hengerrel az AMAZONE egy kifejezetten az ilyen használati körülményeknek megfelelő tömörítő hengert kínál. Emellett a portfólióban szereplő összes többi henger is rendelkezésre áll. A 6 és 7 méteres munkaszélességű Catros pro terméktípusok kettős boronával is felszerelhetők. Ez elősegíti a talaj gyorsabb száradását és felmelegedését. Ezzel egyidejűleg csökken a gép súlya, ami a szükséges emelőerő-szükségletet is csökkenti. A mélységtartásról az elülső támasztókerekek gondoskodnak. 

A GreenDrill ráépített vetőgép használata során további rugalmasságot biztosít, hogy ugyanazon munkamenet során köztes termények kijuttatása is lehetséges. A termék típusától függően 200 vagy 500 literes tartályok kaphatók. 

A Catros pro széles termékpalettája olyan hárompont-felfüggesztésű gépeket foglal magában, amelyek munkaszélessége 5, 6 és 7 méter. Ezek ideálisak traktorral vontatott és önjáró kijuttató eszközökhöz. A sorozatot középső futóművel rendelkező, 8 és 9 méteres munkaszélességű vontatott terméktípusok egészítik ki. Kifejezetten nagy teljesítményű, két- és háromtengelyes önjáró gépekhez terveztük őket, és maximális területteljesítményt biztosítanak a gyakran rövid kijuttatási időszakban. 

Az új Catros pro gyárilag felszerelt hígtrágya-kijuttatóval az AMAZONE ismét hangsúlyozza azon elkötelezettségét, hogy gyakorlatias, tartós és rendkívül hatékony megoldásokat kínáljon a gazdák és a vállalkozók számára.

További nformáció + Kevesebb információ -

AMAZONE 2025: Akadályok leküzdése – elvárások túlteljesítése

A forgalom átlagosnál jóval nagyobb növekedése

Dreyer_Christian_Justus_d0_kw_Q2072880_d1_231027
Christian Dreyer és Dr. Justus Dreyer, az AMAZONE csoport vezérigazgatói és tulajdonosai.

Az AMAZONE csoport a 2025-ös üzleti évet körülbelül 850 millió euró összbevétellel zárta, ami 11,4 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Ez az erős eredmény jelentősen meghaladja az iparági átlagot, és bizonyítja a pozitív fejlődést egy összességében szigorú igényeket támasztó piaci környezetben. Alkalmazottaink száma is nőtt, és jelenleg világszerte körülbelül 2700 főt foglalkoztatunk. Különösen örömteli volt az átlag feletti növekedés több nemzetközi piacon. 2025-ben például többek között Lengyelországban, Romániában és Kínában is különösen erősen nőtt a forgalom, és Ukrajna is nagyon jó növekedést mutatott annak ellenére, hogy a körülmények rendkívül nehezek voltak.

„2025 rendkívül sikeres év volt számunkra, melynek köszönhetően ismét jelentősen megerősödött a piaci pozíciónk. A jelentős forgalomnövekedés egyértelműen túlszárnyalja az eredeti várakozásokat. Az új gépkoncepcióink iránti érezhetően növekvő kereslet és a digitális megoldásainkra kapott pozitív visszajelzések nagy örömmel töltenek el minket, és egyértelműen alátámasztják a precizitásra és a jövőbiztonságra való törekvéseinket, amelyek tetten érhetők termékportfóliónkban” – magyarázza Christian Dreyer és Dr. Justus Dreyer, az AMAZONE csoport ügyvezető igazgatói és tulajdonosai.

Befektetéseink: telephelyek, gyártás és know-how

A növekedés hosszú távú biztosítása érdekében a vállalat a forgalom több mint 5%-át kutatás-fejlesztésbe fektette.

Ezenkívül a gyártási és logisztikai struktúrák stratégiai továbbfejlesztésére is sor került. A lipcsei telephelyen új, 8000 m² alapterületű gyártócsarnokokat helyeztünk üzembe, és a külső raktárterület körülbelül 15 000 m²-rel bővült. Ezenkívül a napelem rendszerünk kapacitása is megnőtt.

Bramschében jelenleg a 2018-as megnyitás óta második bővítés van előkészítés alatt. Az összeszerelő és logisztikai területek bővítése körülbelül 12 millió eurós beruházás lesz, ami tovább növeli a telephely teljesítményét.

Gaste és Hude városokban emellett új, körülbelül 6 millió euró értékű lézergépeket is telepítettek. Gaste-ban további beruházásokra is sor került, többek között egy modern lézerhegesztő berendezés beszerzésére, a gyártócsarnokok energetikai felújítására, valamint a meglévő napelemrendszer kapacitások bővítésére.

„Ezek a nagyszabású modernizációs és bővítési projektek egyértelmű jelei annak, hogyan képzeljük el a gyártóhelyeink jövőjét. Tudatosan fektetünk be a fenntartható gyártási és logisztikai folyamatokba, hogy hosszú távon biztosítsuk innovációs képességünket, és egyúttal folyamatosan növeljük gyártásunk hatékonyságát. Ehhez célzottan az automatizálásra és az optimalizálásra támaszkodunk, hogy megőrizzük és tartósan erősítsük a vállalat saját értéknövelő képességét” – hangsúlyozza Christian Dreyer.

A globális telephelystruktúra megerősítése – El Dorado

Nemzetközi szinten az AMAZONE csoport Észak-Amerikában erősítette meg jelenlétét egy új fióktelep megnyitásával a Kansas állambeli El Doradóban – az USA egyik legjelentősebb mezőgazdasági régiójában. Az új telephely teljes területe körülbelül 3 hektár, és egy 2800 m²-es csarnokkal rendelkezik, amelyhez irodák is tartoznak. A jövőben itt fogják tárolni és innen fogják kiszállítani a talajművelő gépeket és alkatrészeket az USA teljes piacára, valamint itt fogják elvégezni a végső összeszerelési munkákat is.

Képzési lehetőségek bővítése – AMAZONE Akadémia

Az értékesítő és szervizpartnerek számára nyújtott képzési programjaink továbbfejlesztése érdekében fontos intézkedéseket hajtottunk végre. Így jött létre az AMAZONE Akadémia újabb képzési helyszíne Hude‑Altmoorhausenben: ez egy 2430 m² alapterületű modern tanulási és bemutatóhely, amely kifejezetten az AMAZONE nagy területteljesítményű technológiái, például a legfeljebb 48 méteres kihajtható szórókerettel rendelkező növényvédelmi permetezőgépek bemutatására lett kialakítva. A képzési területekhez való szoros közelség lehetővé teszi, hogy a szántóföldi műveletek még intenzívebben és minden termékre kiterjedően integrálhatók legyenek a képzésekbe. A gazdálkodók és a bérvállalkozók számára rendszeresen megrendezett, gyakorlatias gépkezelői képzések állnak rendelkezésre.

A wambergeni kísérleti gazdaság

Egy másik kiemelt terület a wambergeni kísérleti gazdaság továbbfejlesztése. A Gaste-ben található főüzem közvetlen szomszédságában elhelyezkedő ingatlan folyamatos fejlesztés alatt áll, és kísérleti területként folyamatosan bővül. A gyakorlati növénytermesztési kísérletekre való intenzív összpontosításnak köszönhetően a helyszín kiváló feltételeket biztosít a modern, intelligens növénytermesztési eljárások bemutatásához, valamint a partnerekkel közösen a felhasználók és értékesítési partnerek számára történő célzott ismeretátadáshoz.

Nagy innovációs erő és sikeres Agritechnica 2025

A termékprogram innovatív továbbfejlesztése 2025-ben is az AMAZONE sikerének egyik kulcsa volt. Az Agritechnica kiállításon az AMAZONE több mint 30 újdonságot mutatott be, és ezért több díjat is kapott. A DLG‑ezüstérem megerősítette a ZA‑TS 01 AutoSpread önbeálló függesztett műtrágyaszóró és az EasyMatch mesterséges intelligencián alapuló műtrágya-felismerő rendszer magas fejlesztési színvonalát és technológiai relevanciáját. A DLG a talajérzékelés-alapú SoilDetect rendszert az Agrifuture Concept Award díjjal jutalmazta, elismerve a vállalat jövőorientált szemléletét. Ezenfelül AZAMONE két Farm Machine Award díjat kapott egy nemzetközi zsűritől, amely neves szaklapok képviselőiből állt: egyrészt az EasyTram rendszer miatt, amely alkalmazási térképek segítségével tervez és hoz létre művelőutakat, másrészt a ZA-TS 01 AutoSpread funkciója miatt.

„A számos díj jól tükrözi technológiai erősségünket, és azt mutatja, hogy csapatunk milyen következetesen és elkötelezetten dolgozik a gyakorlatias és jövőbe mutató megoldásokon. Az elért eredmények – különösen a precíziós mezőgazdasági alkalmazások terén – megerősítik azon törekvésünket, hogy technológiai szempontból versenytársaink előtt mindig egy lépéssel előrébb járjunk” – magyarázza Dr. Justus Dreyer.

A 2025-ös év további kiemelt újdonságai között szerepel az új generációs vontatott rövidtárcsa, a Catros+ 12003‑2TX, amely igazán hatékony, 12 méteres munkaszélességgel rendelkezik. A továbbfejlesztett futómű és az összecsukható kialakítás, valamint a számos új felszereltségi változat bővíti a felhasználási lehetőségeket, és növeli a rugalmasságot a gyakorlati használat során. Az AmaXact a PWFM impulzusszélesség‑frekvenciamodulációs technológiát mutatta be, amely a kijuttatási technológia új teljesítményszintjét fémjelzi. Az új fúvókatest különösen alkalmas közepes és nagy területű gazdaságokhoz, valamint a részterület‑specifikus alkalmazásokhoz és a precíziós permetezéshez. Az új Condor 02 vontatott vetőgépsorozat új mércét állít fel a késescsoroszlyás vetőgépek területén. Még a legmostohább körülmények között is megbízhatóan működik, és különösen kompakt méreteivel, pontosságával és nagy hatékonyságával győzi meg a felhasználókat.

A kommunális gépek területén bemutatták a Profihopper AutoDrive autonóm fűnyíró koncepcióját, amely új szintre emeli a kaszálást, a fűgyűjtést és a mulcsozást. Ez a multifunkcionális gép manuálisan, távirányítóval vagy teljesen autonóm módon is működtethető. A BladeCut 1800 forgókéses kaszaegység, amely a Profihopper 1500 helyettesítő opciójaként kapható, már a 2025-ös demopark kiállításon is bemutatásra került mint újdonság.

Külön elismerésben részesült az AMAZONE gyakornokai által kifejlesztett AmaGrill – egy teljesen működőképes, csúcstechnológiás grill, amely egy téli sószóróból készült, és az AGRILL‑verseny keretében kreativitásáért és műszaki megvalósításáért innovációs díjat kapott.

25 éves a Catros rövidtárcsa

Már tavaly novemberben bemutattuk az Agritechnica kiállításon, 2026-ban pedig különleges évfordulót ünneplünk: 25 éves a Catros – egy mérföldkő, amely az „Innovation never stops” mottó nevében fémjelzi a rövidtárcsa hosszú évek óta tartó sikertörténetét. 2001-ben született meg az AMAZONE egyik legsikeresebb talajművelési termékcsaládja. A Catros már negyed évszázada folyamatosan új mércét állít fel a technológiai fejlődés terén, és fenntartható módon támogatja a mezőgazdaságot a folyamatok optimalizálásában. Különböző rendezvények és események kísérik majd ezt az évfordulót az év folyamán.

Középpontban a mesterséges intelligencia

Az MI‑alapú rendszerek fejlesztése egyre inkább az innovációs stratégia középpontjába kerül. A mesterséges intelligencia eszközként szolgál az erőforrások hatékonyabb felhasználásához és az ökoszisztémák fenntartható védelméhez. Az AMAZONE célja, hogy saját kompetenciaterületein belül vezető szerepet töltsön be az intelligens segédfunkciók terén, mint például a díjnyertes, mesterséges intelligencián alapuló EasyMatch műtrágya-felismerő rendszer, az MI‑alapú elemzési eljárások, mint például a SoilDetect talajérzékelő rendszer, valamint az adatalapú optimalizálási folyamatok. Ezek a technológiák a jövőben még pontosabb, hatékonyabb és gazdaságosabb növénytermesztést tesznek majd lehetővé. Ezen túlmenően az MI-technológiák alkalmazása más vállalati területeken is egyre elterjedtebb.

Elvárások 2026-ra vonatkozóan

„2026-ra stabil, magas szintű laterális fejlődést várunk a forgalom tekintetében. Az elért eredmények fontos ösztönzőként szolgálnak számunkra, hogy az AMAZONE-t a jövőben is egyértelmű célok mentén és megbízható módon fejlesszük tovább. Külön köszönet illeti ügyfeleinket, értékesítési és szervizpartnereinket, valamint minden munkatársunkat, akik bizalmukkal és együttműködésükkel jelentősen hozzájárultak a vállalat sikeréhez” – köszöni Christian Dreyer és Dr. Justus Dreyer.

Meghívó az AMATECHNICA 2026 kiállításra

Az AMAZONE csoport a 10. vállalati kiállítására, az AMATECHNICA-ra hívja meg vendégeit, amely 2026. május 21-én a hasbergeni főüzemben kerül megrendezésre. Az Agritechnica-újdonságokat ezen a napon a ringben és a mezőn, gyakorlatban is bemutatjuk. A kiterjedt program, amely nagy gépkiállítással, szakmai állomásokkal és beszélgetési lehetőségekkel várja a látogatókat, minden ügyfélnek, felhasználónak és partnernek szól, valamint mindazoknak, akik érdeklődnek a mezőgazdasági jövőbeli kihívásaira adott válaszunk, a jövőbe mutató technológiáink iránt.

További nformáció + Kevesebb információ -

25 éves az AMAZONE Catros rövidtárcsa

Az innováció és a szenvedély sikertörténete

25 évvel ezelőtt az AMAZONE talajművelési technológiájának új korszaka kezdődött. Röviddel azután, hogy az AMAZONE csoport 1998-ban felvásárolta a BBG Bodenbearbeitungsgeräte Leipzig céget, megszületett az AMAZONE egyik legsikeresebb talajművelési termékcsaládja. 2001-ben fejlesztettük ki és dobtuk piacra a hatékony, sekély tarlóhántáshoz használható Catros terméktípusokat. Már a kezdetektől meggyőző volt a kompakt, hárompontos rögzítésű munkagép innovatív konstrukciója, amely két sor agresszív, egyenként felfüggesztett homorú tárcsával volt felszerelve karbantartásmentes gumicsapágyazással. A mai napig számos mérföldkő fémjelzi a Smart Frame System fejlesztését, amely maximális kezelési kényelmet és optimális kezelhetőséget biztosít nagy munkasebesség és területteljesítmény mellett, valamint hatékonyságot és gazdaságosságot – ezek mind olyan értékek, amelyeket a mezőgazdasági vállalkozások világszerte nagyra értékelnek.

A fejlesztés mérföldkövei – sokszínűség a gazdaságok számára

A Catros modellt az évek során folyamatosan fejlesztettük, hogy megfeleljen a modern mezőgazdaság és a különböző mezőgazdasági struktúrák növekvő követelményeinek. Már 2003-ban új munkaszélességekkel bővült a portfólió, és már teljesen hidraulikus mélységállítással került forgalomba. 2004-ben tértünk át a karbantartásmentes, olajfürdős tárcsacsapágyak használatára, ami nemcsak a beállítási időket és a karbantartási költségeket csökkentette jelentősen, hanem a munkateljesítményt is tartósan növelte. Ekkor dobta piacra az AMAZONE az első rászerelt vetőgépét, amely egyidejűleg képes volt köztes termények és az apró vetőmagok kijuttatására. A gépet a piaci igényeknek megfelelően fejlesztettük tovább, és ma GreenDrill néven használható rugalmasan a különböző AMAZONE talajművelő gépekhez és vetőgépekhez. 2005-ben a beépített futóműves vontatott változatokkal bővült a termékpaletta, amelyek nagyobb munkaszélességet kínáltak, és kisebb traktorokkal is használhatók voltak. 2007-ben a tömörítőhengerek választéka bővült, hogy megfeleljenek a gyakorlatban felmerülő egyedi kihívásoknak.

A Catros+ terméktípus 2011-es bevezetésével a tárcsás borona koncepciója jelentős újításon esett át: az új, 510 mm-es tárcsaátmérő lehetővé tette a szerves anyagok intenzívebb keverését. Az innovatív TS felhajtható futómű és a tárcsás karok elsőként csavarozott csapágycsapjai még nagyobb rugalmasságot és tartósságot biztosítottak. 2013-ban bizonyos terméktípusokat a pro csomag felszereltségi opcióival láttuk el – ez egy speciális megoldás a folyamatos hígtrágyaszóráshoz, amelyet nem sokkal később egy kényelmes központi kenőrendszer egészített ki. A Catros+ 12003-2TS 2016-tól a Catros család új zászlóshajója lett a nagygazdaságok és a mezőgazdasági vállalkozások számára. A 12 méteres munkaszélesség a ContourFrame hidraulikusan előfeszített keretszegmensekkel és az egyenként felfüggesztett tárcsákkal tökéletesen alkalmazkodik a talaj minden egyes egyenetlenségéhez.

A 2020-ban a CatrosXL-lel újult meg a tárcsaválaszték, bővítve a lehetséges alkalmazások körét. 610 mm-es tárcsáival nagy növénytömegek mély és intenzív keverését teszi lehetővé, különösen a nehéz és nedves talajviszonyok között.

Fenntarthatóság és hatékonyság – a holnap mezőgazdaságáért

Az elmúlt évek a fenntartható és hatékony talajművelés terén elért technológiai innovációk jegyében teltek. Olyan, speciális felszerelésekkel reagáltunk a minimális talajművelés iránti növekvő igényre, mint például a hullámprofilú X-Cutter tárcsalap, amelynek célja a talajszerkezet védelme és a talajnedvesség megőrzése száraz területeken. Az AMAZONE a talajhigiénia növekvő jelentőségére innovatív előművelő eszközökkel reagált, például a késhengerrel, amely intenzív aprítást tesz lehetővé a talajba történő bedolgozás előtt, ami elősegíti a rothadási folyamatot. Az előszerelt Crushboard erős rögtörő és egyengető hatással rendelkezik, ezért különösen alkalmas a magágykészítéshez, ha hátul futó hengerrel és pálcás boronával kombinálják.

A legújabb fejlesztések révén a Catros termékcsalád új dimenziókat nyitott a kényelem és a tartósság terén. A Smart Frame rendszer segítségével ugyanis a munkamélység beállítása hidraulikusan, a kabinból végezhető el, anélkül, hogy a váz dőlésszögét újra be kellene állítani. A mélységbeállítás az előművelő eszköztől függetlenül történik. A már több mint kétmillió alkalommal bevált tárcsacsapágyazás és a fém csúszógyűrűs tömítéssel ellátott HD görgős csapágyak a hajtóműolaj-töltésnek köszönhetően teljesen karbantartásmentesek.

Az Agritechnica 2025 kiállításon a Catros+ 12003-2TX bemutatásával ismét új mércét állítottunk fel. A 12,25 méteres munkaszélesség, az új összecsukható kialakítás és a beépített középső futómű, a számos tárcsa- és hengeropció, valamint a Controlled Traffic Farming rendszerekhez ideális szélesített tárcsasor miatt a Catros a nagygazdaságok és a mezőgazdasági vállalkozások első számú választása. Az AMAZONE továbbá az AutoLane-t is bemutatta: ez egy innovatív, pályatartó követőrendszer, amely automatikusan kompenzálja a lejtőn előforduló sodródást.

2026-os jubileum – 25 éves a Catros

A Catros 25 éves története jól mutatja, hogyan támogatja és optimalizálja az AMAZONE folyamatos innovációval és gyakorlatias megoldásokkal a mezőgazdaságot. A Catros már negyed évszázada a technológiai fejlődés jelképe, amely következetesen igazodik a gyakorlati követelményekhez, és lépésről lépésre hatékonyabbá teszi a talajművelést. Az AMAZONE-nál ma már minden gazdaság megtalálja a megfelelő terméktípust – a kisebb területekhez alkalmas, 2,50 méteres munkaszélességű kompakt gépektől egészen a legnagyobb teljesítményt nyújtó, 12 méteres munkaszélességű, nagy teljesítményű gépekig.

További nformáció + Kevesebb információ -

Összes

2026. jan. 27.

25 éves az AMAZONE Catros rövidtárcsa

25 évvel ezelőtt az AMAZONE talajművelési technológiájának új korszaka kezdődött. Röviddel azután, hogy az AMAZONE csoport 1998-ban felvásárolta a BBG Bodenbearbeitungsgeräte Leipzig céget, megszületett az AMAZONE egyik legsikeresebb talajművelési termékcsaládja. 2001-ben fejlesztettük ki és dobtuk piacra a hatékony, sekély tarlóhántáshoz használható Catros terméktípusokat. Már a kezdetektől meggyőző volt a kompakt, hárompontos rögzítésű munkagép innovatív konstrukciója,...

2026. jan. 14.

Új AMAZONE IceTiger Inox téli sószóró

Az új IceTiger Inox és a kisebb IceTiger S Inox típusokkal az AMAZONE új mércét állít fel a professzionális téli úttakarítás terén. E szórógépek teljes egészében kiváló minőségű rozsdamentes acélból készült alaptartállyal, szállítószalaggal és teljes ISOBUS-kompatibilitással nyűgöznek le - a szórási feladatok pontos, hatékony és megbízható ellátásához.

2025. dec. 12.

Az AMAZONE EasyMatch januártól elérhető a mySpreader alkalmazásban

A frissítés fényképalapú intelligens műtrágya-felismerésre ad lehetőséget
Az AMAZONE MI alapú EasyMatch felismerő rendszere egyszerűen, fénykép alapján azonosítja a műtrágyákat. A szoftver az Agritechnica 2025 kiállításon újra bemutatkozott és DLG ezüstérmet nyert. A mesterséges intelligencia és egy praktikus referenciasablon segítségével digitális ujjlenyomat készül. A rendszer ezt összehasonlítja a műtrágya-adatbázissal, és egy gombnyomással megmondja, melyik...

2025. dec. 2.

Az AMAZONE új telephellyel erősíti jelenlétét Észak-Amerikában a kansasi El Doradóban

Az AMAZONE csoport a Kansas állambeli El Doradóban megnyitott új telephelyével következetesen bővíti észak-amerikai jelenlétét. Az új amerikai telephely kiegészíti a vállalat eddigi tevékenységét az észak-amerikai kontinensen, és erősíti a helyi jelenlétet az Egyesült Államok egyik legfontosabb mezőgazdasági régiójában.

2025. nov. 24.

Az AMAZONE bemutatja új kopóalkatrész-koncepcióját

Az AMAZONE új kopóalkatrész-osztályozási koncepciója ezentúl megkönnyíti a termékválasztást a gazdálkodók és a bérvállalkozók számára. A hangsúly a három világosan meghatározott kategóriába való besoroláson van: Original, Original HD és Original HD pro. Ez a rendszer átlátható információkat nyújt az egyes termékek előnyeiről, és segít a felhasználóknak kiválasztani a számukra megfelelő alkatrészeket, az adott felhasználási feltételek figyelembe vételével.

2025. okt. 2.

Új megjelenés, nagyobb kényelem: Az AMAZONE bemutatja új rajongói boltjának kollekcióját és vadonatúj modelljeit

Hasbergen-Gaste, 2025. október – Az AMAZONE bemutatja az új rajongói boltjának 2025/2026-os kollekcióját. Rajongói boltunk az „időtálló és funkcionális megoldások az egész családnak” mottóval kiváló minőségű szabadidő- és munkaruhák, illetve praktikus kiegészítők széles választékát kínálja.

2025. szept. 15.

Az AMAZONE és a KRONE - 2025-ös nemzetközi sajtónapjai

2025. szeptember 2. és 4. között az AMAZONE és a KRONE mezőgazdasági gépgyártók közös nemzetközi sajtónapokra hívták meg a sajtó képviselőit. 26 országból összesen 85 szakújságíró fogadta el a meghívást, hogy exkluzív betekintést nyerjen a két vállalat legújabb fejlesztéseibe – még azok hivatalos bemutatása előtt, amelyre 2025 novemberében kerül sor az AGRITECHNICA kiállításon.

2025. aug. 21.

AMAZONEN-WERKE erweitern Academy

Altmoorhausen, 15. August 2025 – Mit der Einweihung eines neuen Trainingsstandortes in ihrem Produktionswerk in Altmoorhausen setzen die AMAZONEN-WERKE einen weiteren Meilenstein in der kontinuierlichen Weiterentwicklung von Fachkompetenz und praxisnaher Qualifizierung. Das moderne Gebäude ergänzt das bestehende Trainingskonzept um einen zentral gelegenen, technisch hervorragend ausgestatteten Standort mit direkter Anbindung an umliegende Ackerflächen.

Windfege_Wannemuehle_d0_kw_Q7037444
2025. júl. 29.

AMAZONE: Hagyomány a mezőgazdasági gépek terén a 18. század óta

Az Amazone családi krónika egyik figyelemre méltó bejegyzése egyértelműen mutatja: A mezőgazdasági gépgyártás gyökerei a 18. századig nyúlnak vissza a családnál. Ekkor építettek először szelelőrostát, a modern mezőgazdasági gépek előfutárát.

2025. jún. 26.

Újdonság a Demopark 2025 kiállításra: AMAZONE BladeCut zöldterületek profi gondozásához

Az AMAZONE a BladeCut 1800 forgókéses kaszaegységgel bővíti a professzionális zöldterület-gondozásra való gépeinek választékát. Az új kaszaegység egy opcionális kiegészítő, amellyel a Profihopper 1500 önjáró kaszálógép könnyen átszerelhető. Robusztus kialakításának és 1,80 m fogásszélességének köszönhetően nagy területteljesítményre képes.

2025. jún. 19.

Az AMAZONE InsectGuard bizonyítottan több rovart véd meg

Az AMAZONE kifejlesztette az InsectGuard rovarfelzavaró eszközt a fenntartható és rovarbarát kaszálási technológia előmozdításához. A Profihopper önjáró kaszálógép frontkaszája elé egyszerűen felszerelhető eszköz mechanikusan működik, és még a tényleges kaszálás megkezdése előtt felzavarja a rovarokat a veszélyes területről.

2025. máj. 13.

Új AMAZONE FW 580 rugós gyűrűs henger ráépített gépekhez

Az FW 580 rugós gyűrűs hengerrel az AMAZONE egy új tömörítőhengert mutat be a Cenio és Cenius függesztett kultivátorokhoz és a Catros függesztett rövidtárcsákhoz. A 200 mm-es osztástávolságú kialakításnak és a keskeny hengertestnek köszönhetően a 580 mm-es teljes átmérőjű henger széles körűen alkalmazható. Megbízhatósága mind homokos, mind agyagos talajokon lenyűgöző.

2025. máj. 7.

A kevesebb néha több

Az új Catros+ 6003-2TS Special modellel az AMAZONE egy súlyoptimalizált és költséghatékony kiviteli változatot kínál a 6 m munkaszélességű vontatott rövidtárcsák között.

Dreyer_Christian_Dreyer_Justus_Siegel_stern_d0_kw_P8298717_250410
2025. ápr. 23.

stern Innovációs Díj 2025 az AMAZONE számára

Az AMAZONE-csoportot 2025-ben egymás után másodszorra választották a leginnovatívabb német középvállalatnak a mezőgazdaság és a mezőgazdasági technológia területén. Ezt az eredményt hozta a stern hírmagazin megbízásából nemrégiben készült tanulmány. Az AMAZONE ismét a legmagasabb pontszámot érte el a rangsorban, és az 1. helyet szerezte meg. A mezőgazdasági gépgyártó a TOP 500 vállalat összesített, iparágakon átnyúló rangsorában a kiemelkedő 3. helyet szerezte meg, és...

2025. ápr. 9.

AMAZONE TopCut 12000-2T kombinált aprítóhenger

A talajművelés témája számos gazdaságban egyre inkább a szántóföldi gazdálkodás középpontjába kerül. Minél nagyobb probléma a szárazság és a rezisztencia, és minél szigorúbbak a növényvédő szerek használatának csökkentésére vonatkozó követelmények, annál fontosabbá válik a megfelelő talajművelési módszer. Az első tarlóhántás ebben kritikus jelentőséggel bír, emiatt komoly kihívásokat is rejt magában. A cél egyfelől az, hogy optimális magágyat hozzunk létre az árvakelésű...

2025. ápr. 7.

Új AMAZONE Cirrus 8004-2C Grand vontatott kombinált vetőgép háromkamrás tartállyal

Az új Cirrus 8004-2C Grand vetőgép révén az AMAZONE egy 8 m-es változattal bővíti a nagy területteljesítményű Cirrus Grand vetőgépeinek kínálatát. A vontatott kombinált vetőgép ideális a 280 lóerős és nagyobb traktorokkal dolgozó nagygazdaságok és bérvállalkozók számára. Hála precizitásának és rugalmasságának, amit az új háromkamrás tartálya a különböző termékek egyidejű kijuttatásával biztosít, Cirrus Grand sokféle vetési művelet követelményeinek képes megfelelni.

2025. márc. 20.

DLG-ImageBarometer 2024/2025

A nemrégiben közzétett DLG ImageBarometer 2024/2025 felmérésben az AMAZONE újra kiemelkedő eredményeket ért el és ismét a 4. helyet szerezte meg. Ez a helyezés azért különösen figyelemre méltó, mert az indexálási értékekben általánosan mutatkozó tendenciákkal ellentétesen tudtunk haladni.

2025. márc. 19.

AMAZONE Venterra VR 4 a maximális hatékonyságú mechanikus gyomirtásért

Az AMAZONE újabb terméktípussal egészíti ki kultivátortechnikáját a maximális hatékonyság eléréséhez. Az új Venterra VR 4 mostantól 7,20 m és 12,80 m közötti munkaszélességgel kapható, és elsősorban azon ügyfeleinknek való, akik nagy táblákat művelnek, és akik számára a kimagasló hatékonyság alapvető követelmény. A moduláris felépítéssel különböző paralelogramma-szerkezetek és szerszámozások állnak rendelkezésre. A részleges összecsukással rugalmasan változtatható...

2025. márc. 12.

Az AMAZONE a fenntartható növekedésre összpontosít

Az AMAZONE csoport forgalma a 2024-es üzleti évben meghaladta a 763 millió eurót. Ez 10,4%-os forgalomcsökkenésnek felel meg a vállalat előző évi 852 millió eurós rekordjához viszonyítva. A jelenlegi iparági átlagot nézve a csoport átlagon felüli szinten tudta megállni a helyét a piacon. Az alkalmazottak száma világszerte változatlanul 2500 körül maradt.

2025. márc. 6.

Hatékony gyomirtás az AMAZONE Venterra 1K géppel

Az AMAZONE a kultivátortechnikai termékcsaládban mostantól az új Venterra 1K-t kínálja, akár 4,20 méteres munkaszélességgel. A könnyű, mindenre alkalmas gépet a kisebb gazdaságok szerkezetéhez és legalább 60 LE traktorokteljesítményéhez terveztük, és a moduláris kialakításának köszönhetően különböző paralelogramma-szerkezetekkel és szerszámokkal szerelhető fel. A precíz sorvezető rendszerek megkönnyítik a hátsó felszereléssel végzett munkát. Egy elülső szerelőkonzol...

2025. febr. 28.

AMAZONE Cenius függesztett kultivátor - mostantól hidraulikus túlterhelésvédelemmel

A Cenius Ultrával az AMAZONE új terméktípust kínál a 3,00 m és 3,50 m munkaszélességű függesztett kultivátorok között. A gép egyik különlegességét a C-Mix Ultra kapaszárak és azok hidraulikus hengerrel megvalósított automatikus túlterhelésvédelme jelentik. A robusztus kapaszárrendszer nagy megbízhatóságot és tartósságot biztosít, különösen intenzív üzemi körülmények között.

2025. febr. 4.

Az AMAZONE ekék mostantól integrált Furrow Press tömörítőrendszerrel rendelkeznek

Az AMAZONEN-WERKE együttműködésbe kezd a hollandiai Oudelande-ban működő VSS Machinebouw B.V. vállalattal. A VSS Machinebouw évek óta ismert a mezőgazdasági gépgyártásban a VSS Agro márkanév alatt forgalmazott professzionális tömörítő és szántáselmunkáló technológiáiról, és a jövőben hasznosan fogja kiegészíteni az AMAZONE ekék családját ebben a szegmensben. Ennek hála az AMAZONE értékesítési partnerei és ügyfelei sokéves szakértői tapasztalatra támaszkodhatnak a talajok...

2024. nov. 25.

Az AMAZONE Teres 200 függesztett eke

Az AMAZONE a Teres 200 váltvaforgató ekével bővíti a 200 LE-ig terjedő teljesítményű traktorok számára készült középkategóriás ekék portfólióját. A Teres 200 alapfelszereltségként hidraulikus munkaszélesség-állítással rendelkezik. A túlterhelésvédelem a Teres 200 V esetében nyírócsavaros, a Teres 200 VS esetében pedig hidraulikus megoldású. Mindkét változat 4 vagy 5 ekefejjel kapható.

2024. nov. 4.

Amazone a zöld és a narancssárga színeket részesíti előnyben az erős márkaidentitás érdekében

Márkastratégiája keretében az Amazone csoport a 2024 decemberi új árlistához zöld-narancs színkombinációra változtatja a Kommunális gépek és a Kapálási technológia üzletágak arculatát. Az Amazone ezért a vállalat különböző részein a különböző színsémák egységesítésére törekszik.

2024. aug. 26.

  1. helyezés a 2024. évi Innovation Champions (innovációs bajnokok) rangsorban

Az AMAZONE Németország leginnovatívabb kkv-ja Ez derült ki a Munich Strategy és a WirtschaftsWoche által közösen készített tanulmányból. A nemrégiben felállított rangsorban az Amazone családi vállalkozás az első helyen végzett.

2024. júl. 12.

Az AMAZONE megnövekedett forgalma 2023-ban

Az Amazone csoport egy újabb, kihívásokkal teli üzleti évben is megőrizte növekedési pályáját, és a 2023-as pénzügyi évben átlépte a 850 millió eurós határt a forgalom tekintetében

2024. máj. 8.

Kettős jubileumi évforduló az AMAZONE-nál

Tény, hogy apa és fia egyaránt május 7-én születtek, egyikük 1934-ben, a másik 1964-ben, és ketten együtt már betöltötték a 150. életévet: Klaus Dreyer, az Amazonen-Werke egykori, harmadik generációs ügyvezető igazgatója és fia, Christian Dreyer, az igazgatóság jelenlegi elnöke és a negyedik generációs tulajdonos.

2024. ápr. 23.

A brazil MP AGRO műtrágyaszóró-specialista az AMAZONE-csoport részévé válik

Az AMAZONE mezőgazdasági gépgyártó örömmel jelenti be, hogy a brazil MP AGRO műtrágyaszóró-specialista - a hatóságok jóváhagyása után - az AMAZONE csoport részévé válik. Ez az akvizíció mindkét vállalat számára jelentős mérföldkő, és újabb lépést jelent az AMAZONE-csoport globális szereplővé válásában és dél-amerikai terjeszkedésében.

2024. ápr. 17.

Új AMAZONE Cataya Special EcoLine ráépített vetőgép

Az új Cataya Special EcoLine termékcsaláddal az AMAZONE megfizethető belépőt kínál az AMAZONE kombinált vetőgépek világába, kiegészítve ezzel a Cataya ráépített vetőgépek termékpalettájának alsó szegmensét. Az új kiviteli változatok is az AD ráépített vetőgép nyomdokaiba lépnek.

2024. ápr. 12.

DLG-ImageBarometer 2023/2024

AMAZONE – A legjobb a közepes méretű gépgyártók közül
Az AMAZONE kiváló eredményeket ért el a DLG ImageBarometer 2023/2024 felmérésében, ahol ismét a 4. helyet szerezte meg.

2023. nov. 22.

AMAZONE and FieldView to collaborate on smart farming

AMAZONE, the renowned agricultural equipment manufacturer, and FieldView, Bayer's leading platform for digital agriculture, are starting a strategic collaboration with the aim of further promoting and simplifying the adaptation of smart farming practices.

2023. szept. 12.

AMAZONE AutoTill

Megoldás az automatizált és autonóm talajművelésre - A mulcskultivátorokhoz újonnan kifejlesztett AutoTill rendszer lehetővé teszi a gép automatikus beállítását és működésellenőrzését. Ennek a rendszernek a használatával a gép automatikusan beállítja magát az előre meghatározott paramétereknek (munkamélység és sebesség) megfelelően, és önállóan képes felügyelni a gép működését.

2023. szept. 26.

ISO FARM RESEARCH - DLG-Agrifuture Concept Winner 2023

The second round of voting for this year's DLG-Agrifuture Concept Winner Awards for pioneering work and future visions in agricultural technology has ended: ISO FARM RESEARCH (IFR) is one of the DLG-Agrifuture Concept Winner of the year 2023. All partners are very proud and happy about this special award.

2023. szept. 12.

Az új komfort hidraulika ComfortClick funkcióval a Teres 300 géphez

A Teres 300 nemcsak munkaeredményével, hanem a hidraulikus beállítási lehetőségeivel is kitűnik. A klasszikus ekeforgatás mellett az első ekefej, a teljes munkaszélesség és a munkamélység hidraulikusan állítható kettős működtetésű vezérlőegységekkel.

2023. szept. 12.

Új AMAZONE Catros+ 03 rövidtárcsák

4 és 7 m közötti munkaszélességgel és Smart Frame rendszerrel. A Catros+ 03-2 terméktípusokkal az AMAZONE új, összecsukható függesztett rövidtárcsákat mutat be 4, 5, 6 és 7 méteres munkaszélességgel. Ezzel párhuzamosan kapható a TS vontatott változat is, felhajtható futóművel. A Catros ideális választás sekély és intenzív keverést igénylő talajműveléshez.

AMAZONE 360 mm-es szárnyas kapa három különböző felszerelési pozícióval
2023. szept. 12.

Az új AMAZONE 360 mm-es szárnyas kapa Cenio és Cenius függesztett kultivátorokhoz

A Cenio és Cenius függesztett kultivátorokhoz való új AMAZONE szárnyas kapa 360 mm szélességben kapható. A szárnyas kapával még mulcskultivátorral is lehetőség van a tarló teljes felületű sekély hántására és ezzel a kapillárisok átvágására a talajban. Ilyen módon csökkenthető a talaj kiszáradása nyáron.

2023. szept. 12.

Az új, összecsukható és univerzálisan használható Cenio 4000-2 függesztett kultivátor

Az új Cenio 4000-2 géppel az AMAZONE egy összecsukható, 4 méteres munkaszélességű mulcskultivátort mutat be az Agritechnica 2023 kiállításon. Az új terméktípus bevezetése azt jelenti, hogy a Cenio termékportfólió, amely korábban 3 m-es, 3,5 m-es és 4 m-es merev gépekből állt, most kiegészül egy 4 m-es, hidraulikusan összecsukható változattal.

2023. szept. 12.

Új AMAZONE Tyrok 400 Onland félig függesztett váltvaforgató eke

Az AMAZONE mostantól kezdve tarlón járó kivitelben is kínálja a Tyrok 400 félig függesztett váltvaforgató ekét. A tarlón járó és barázdás üzem közötti gyors és kényelmes váltással a Tyrok Onland rendkívüli rugalmasságot biztosít. Az új terméktípusok 7, 8 vagy 9 ekefejjel kaphatók a 400 LE-ig terjedő traktorteljesítmény-osztályhoz.

2023. szept. 12.

Új kettős borona a Cobra sekély kultivátorhoz

Gyomirtás a Cobra sekély kultivátor és kettős borona kombinációjával | 6 gerendelyes kialakításával a Cobra sekély kultivátort a rugalmasság jellemzi a tarlóhántás, a kissé mélyebb második és harmadik művelés, továbbá a köztes termények bedolgozása vagy a magágykészítés területén.

2023. szept. 12., Harsewinkel/Oirlo/Hasbergen-Gaste

Joined forces: CLAAS, AgXeed and Amazone establish the world's first cross-industry autonomy alliance

CLAAS, AgXeed and Amazone have stepped up their collaboration in the field of highly automated and autonomous agricultural machinery and work processes by establishing the first multi-manufacturer autonomy group. 3A – ADVANCED AUTOMATION & AUTONOMY – elnyerte az AGRITECHNICA Innovation Award 2023 EZÜST díjat.

2023. szept. 12.

Centaya-C Special ráépített vetőgép kétkamrás tartállyal

Miután az AMAZONE 2022 őszén bevezette a Centaya-C Super ráépített vetőgépet kombinált vetéshez, most bemutatja annak kisebb változatát, a Centaya Special pneumatikus ráépített vetőgépet. A gép 1500 literes tartálytérfogattal és kétkamrás tartályelrendezéssel rendelkezik. Az AMAZONE 3 m-es, 3,5 m-es és 4 m-es munkaszélességben kínálja a Centaya-C Special gépet.

2023. szept. 12.

ContourControl szórókeret-vezetés UF 02 függesztett permetezőgépen

Maximális pontosság és teljesítmény a függesztett permetezőgép számára - A 27 m-es vagy nagyobb szórókeret-szélességű UF 1602 és 2002 gépekhez az AMAZONE most a DistanceControl automatikus szórókeret-vezetést is kínálja a ContourControl automatikus aktív szórókeret-vezetés mellett. A ContourControl aktív szórókeret-vezetés teljesen pontos kijuttatást kínál nagy haladási sebességek mellett a maximális területteljesítményért, pontos és kis célterület-távolságokkal, csekély...

2023. szept. 12.

Az Super L3 szórókeret már akár 48 m munkaszélességgel

Maximális pontosság a ContourControl és a SwingStop Plus funkciókkal megvalósított új lengéskompenzáció révén. Maximális munkaszélesség tökéletes szórókeret-helyzettel! Az AMAZONE a Super L3 szórókeretet olyan alkalmazásokhoz fejlesztette, ahol a legszélsőségesebb igénybevételek mellett is elvárt a szórókeret maximálisan nyugodt helyzete. A termékpaletta korábban 36 - 42 m munkaszélességű szórókeretekből állt. Ehhez jönnek az új változatok 30 m, 33 m, 45 m és 48 m...

2023. szept. 12.

Az új Cirrus 9004-2C Grand vontatott kombinált vetőgép

Kombinált vetőgép nagygazdaságoknak és bérvállalkozóknak - Az új Cirrus 9004-2C Grand vontatott kombinált vetőgéppel az AMAZONE tovább bővíti nagy területteljesítményű vetőgépeinek palettáját. A gép 9 m-es munkaszélességgel és 16,6 cm-es sortávolsággal kapható.

2023. szept. 12.

Hidraulikus szivattyúhajtás az UF 1602 és UF 2002 függesztett permetezőgépekhez

Maximális kényelem a függesztett permetezőgépekhez: Az UF 1602 és UF 2002 függesztett permetezőgépekhez az AMAZONE egy teljesen a hidraulikus rendszerbe integrált hidraulikus szivattyúhajtást kínál a Comfort csomaggal együtt. A hidraulikus szivattyúhajtás kiváltja a kardántengelyt, emellett egyszerűbbé teszi a különböző traktorokra való felszerelést, és nem igényel karbantartást.

2023. szept. 12.

Új funkciók az AmaTron 4 ISOBUS-kezelőterminálhoz

5 szoftverfunkció a precíziós gazdálkodás új lehetőségeihez. Az AmaTron 4 legújabb szoftvere most még több kiegészítő funkciót kínál az AMAZONE növényvédelmi permetezőgépekkel, vetőgépekkel, műtrágyaszórókkal, illetve az adatkezeléshez.

2023. szept. 12.

DirectInject a Pantera önjáró szántóföldi permetezőgépekhez

Termékek igény szerinti hozzáadagolása gombnyomásra - A Pantera 4504 és 7004 mostantól DirectInject közvetlen betáplálással kapható az egyes termékek rugalmas, gyors és igény szerinti beadagolásához. A növényvédelemmel szemben a növényvédő szerek mennyiségének csökkentése és a növekvő kijuttatási követelmények, valamint a gazdaságon belüli idő- és költségnyomás miatt folyamatosan fokozódó követelmények idején a DirectInject kiváló segítséget nyújt a ma és jövő...

2023. szept. 12.

CurveControl az AMAZONE centrifugális műtrágyaszóróhoz

Az AMAZONE elnyerte az AGRITECHNICA Innovation Award 2023 EZÜST díjat a precíz műtrágya kijuttatásáért fordulás közben fejlesztésért - A CurveControl a centrifugális műtrágyaszórók kanyarokban jellemző keresztirányú eloszlását a különböző kanyarsebességekhez igazítja, így korrigálva a szórási kép kilengését.

2023. szept. 12.

FertiSpot a Precea szemenkénti vetőgéphez

Pontos műtrágya-kijuttatás: Mostantól a vetőmagok között szinkronizálva is, és minden Precea terméktípushoz - A FertiSpot rendszerrel a műtárgyamennyiség pontosan juttatható ki a vetőmag alá. A műtrágyamennyiség csökkentésére vonatkozó jogszabályi előírások miatt a kihívást a műtrágyák egyre hatékonyabb felhasználása jelenti.

2023. szept. 12.

ZA-TS 5000 függesztett műtrágyaszóró

Erőteljesebb, mint valaha: Az AMAZONE a ZA-TS 5000 modellel bővíti a függesztett műtrágyaszóróinak termékválasztékát. A ZA-TS termékcsalád bevezetése óta a maximális erőt és a legnagyobb pontosságot képviseli. Ebben a 650 kg/perc kiszórási mennyiség mellett akár 54 m-es precíz szóráskép döntő fontosságú.

2023. szept. 12.

SCHMOTZER Hacktechnik

Precíz mechanikus gyomírtás minden gazdaság számára - VR2 lineáris eltolókeret: A SCHMOTZER új eltolókeretet kínál a sorközművelő kultivátoraihoz. A különlegesen kompakt kialakítású VR 2 lineáris eltolókeret előnyei a legnehezebb körülmények között végzett sorközművelésnél mutatkoznak meg.

2023. szept. 12.

Az új AMAZONE Precea-TCC vontatott szemenkénti vetőgép

Az AMAZONE a Precea 9000-TCC és 12000-TCC típusjelű 9 és 12 m munkaszélességű vetőgépekkel bővíti kínálatát a szemenkénti vetéstechnikában. A kifejezetten a bérvállalkozók és a nagygazdaságok számára kifejlesztett változat kiváló teljesítményű túlnyomásos adagolójával, nagy tartálytérfogatával és innovatív vetőmag-hozzávezető rendszerével nyűgöz le.

2023. szept. 12.

Az új Teres 300 mechanikus fogásszélesség állítású eke

Fokozatban állítható eke mechanikus fogásszélesség-állítással, valamint bővíthetőséggel a SpeedBlade ekefejcsaládban - Az új terméktípusok a Teres eddigi termékválasztékát mechanikus fogásszélesség-állítású ekékkel egészítik ki. Így a Teres révén az AMAZONE mostantól 4, 5 vagy 6 vassal ellátott, hidraulikus fogásszélesség-állítással vagy mechanikus fogásszélesség állítású függesztett ekét kínál maximum 300 LE teljesítményű traktorokhoz. Az új Teres mechanikus...

2023. szept. 12.

Egy ütőképes kombináció!

FT-P 1502 önálló fronttartály és Primera DMC univerzális vetőgép: Az önálló FT-P 1502 fronttartály ideális eszköz a folyékony termékekkel végzett összes alkalmazáshoz. Ilyen lehet a vetőgép folyékony műtrágya kijuttatásával, a kultivátor sávpermetező berendezéssel, és számos további alkalmazás.

2023. szept. 12.

Pantera 7004 önjáró szántóföldi permetezőgép

Maximális hatékonyság és rugalmasság az AMAZONE új önjáró gépével: A Pantera 7004 géppel az AMAZONE egy további típussal egészíti ki önjáró permetezőgépeinek palettáját. Az új gép kiváló jellemzői közé a nagy tanktérfogat és az új fejlesztésű futómű tartozik. A Pantera 7004 a nagy teljesítményt kimagasló menettulajdonságokkal kombinálja, és ideális választás azoknak a nagygazdaságoknak és bérvállalkozóknak, akik a legmagasabb hatékonyságot és kényelmet várják el.

2023. szept. 12.

AMAZONE ZG-TX – Az új kombinált műtrágyaszóró kompromisszumok nélkül

Rugalmas – pontos – nagy teljesítményű. Az új vontatott ZG-TX géppel az AMAZONE új mércét állít fel a kombinált műtrágyaszórók szegmensében. A TS szórószerkezet és az újonnan kifejlesztett mészszóró szerkezet közötti egyszerű átalakítással mind az ásványi műtrágya, mind a földnedves mész pontosan kijuttatható egyetlen géppel. A ZG-TX így egyesíti a TS szórószerkezet előnyeit a tárcsába integrált AutoTS megoldással, a legjobb határszórási eredmények eléréséhez, maximális...

2023. máj. 15.

Készen áll valami nagyra? AMAZONE Precea-TCC vontatott szemenkénti vetőgép

Az AMAZONE a Precea 9000-TCC és 12000-TCC típusjelű 9 és 12 m munkaszélességű vetőgépekkel bővíti kínálatát a szemenkénti vetéstechnikában. A kifejezetten a bérvállalkozók és a nagygazdaságok számára kifejlesztett változat kiváló teljesítményű nyomás alatt lévő adagolójával, nagy tartálytérfogatával és innovatív vetőmagellátó rendszerével nyűgöz le. A rendkívül pontos vetőmag elhelyezés akár 15 km/h-s munkasebesség mellett is kimagasló részarányú kelést biztosít.

pressebild_precea_dreyer_140jahre_a5_b_d1_2304262
2023. máj. 3.

140 éves az AMAZONE: „Ötletek a jövőnkért”

Mikor Heinrich Dreyer 1883. május 1-jén az Osnabrück melletti Gasteben megalapította a „H. Dreyer Fabrik für landwirtschaftliche Maschinen und Geräte” nevű vállalatot, még nem sejthette, hogy az Amazone egyszer a világ egyik vezető mezőgazdasági gépgyártójává fejlődik majd. A családi vállalkozás immár 140 éve kínál innovatív termékeket a mezőgazdaság számára.

2023. ápr. 27.

Új AMAZONE Tyrok 400 Onland félig függesztett váltvaforgató eke

Az AMAZONE mostantól kezdve tarlón járó szántáshoz is kínálja a Tyrok 400 félig függesztett váltvaforgató ekét. A tarlón járó és barázdás üzem közötti gyors és kényelmes váltással a Tyrok Onland rendkívüli rugalmasságot biztosít. Az új terméktípusok 7, 8 vagy 9 ekefejjel kaphatók a 400 LE-ig terjedő traktorteljesítmény-osztályhoz.

Új AMAZONE AmaSpread 2 kezelőszámítógép

A ZA-V Profis Control mérleges műtrágyaszóróhoz az AMAZONE mostantól az új AmaSpread 2 kezelőszámítógépet kínálja. Ezzel a középkategóriás szegmensben egy olyan gépspecifikus terminál áll rendelkezésre, amely kényelmes kezelhetőségével és egyszerű menüvezérlésével nyűgöz le.

Megemlékezés Prof. h.c. Dr. Dr. h.c. Heinz Dreyer

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy üzlettársunk és korábbi ügyvezető igazgatónk, Prof. h.c. Dr. Dr. h.c. Heinz Dreyer 2023. február 17-én, 90 éves korában elhunyt.

2023. márc. 13.

DLG-ImageBarometer 2022/2023

A 2022/2023-as DLG-ImageBarometer során az AMAZONE újra a 4. helyezést érte el. A mezőgazdasági technika kategóriában évek óta továbbra is a legjobbak vagyunk a közepes méretű gépgyártók között. Köszönjük elsősorban számos ügyfelünknek és partnereinknek, akik értékelték és bizalmukkal megtisztelték vállalatunkat.